O mnie

Jestem absolwentem dwóch wydziałów Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach – wydziału lekarskiego i stomatologicznego. Kiedy w 1999 roku otrzymałem dyplom lekarza medycyny nie sądziłem, że to nie medycyna, a stomatologia właśnie będzie moim powołaniem. Drugi kierunek studiów ukończyłem w 2006 roku i zostałem lekarzem dentystą.

Pracowałem w Centrach Stomatologicznych w Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich stale podnosząc swoje kwalifikacje. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi na otwarcie pod koniec 2011 roku swojej własnej praktyki dentystycznej – Stomatologia Polczyk.

Mój zawód wykonuję z pasją i cieszę się swoją pracą. Zadowolenie i uśmiech Pacjentów po zakończonym leczeniu dają mi dużo satysfakcji i utwierdzają w przekonaniu o słusznym wyborze ścieżki zawodowej.

Poza pracą jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki nastoletnich synów. Lubimy wspólne podróże, podczas których realizuję swoją drugą pasję jaką jest fotografia.

O gabinecie

W trosce o Państwa komfort i wysoki standard świadczonych usług nie posiadam umowy z NFZ. Starałem się stworzyć miejsce w którym już od poczekalni można poczuć miłą i przyjazną atmosferę, które w żaden sposób nie kojarzy się placówką medyczną.

 Dzięki osiągnięciom technicznym współczesnej stomatologii, stale podnoszonym kwalifikacjom oraz współpracy z najlepszymi laboratoriami protetycznymi, chciałbym zapewnić swoim Pacjentom gwarancję usług najwyższej jakości, oraz ich długotrwały efekt przy jednoczesnym umiarkowanym poziomie cenowym.

  • W swojej pracy szczególną uwagę przywiązuję do stomatologii estetycznej, protetyki i endodoncji. Na wyposażeniu gabinetu znajduje się specjalistyczny sprzęt (radiowizjografia – cyfrowe RTG, lupy, endometr) pozwalający na pełną kontrolę i dokumentację prowadzonych procedur.
  • Nowoczesny autoklaw służący do sterylizacji narzędzi zapewnia bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów.
  • Używam sprawdzonych materiałów najnowszej generacji, które pozwalają na osiągnięcie oczekiwanego przez pacjenta efektu estetycznego.