Leczenie zachowawcze

Najczęściej występującą chorobą zębów jest próchnica, która powoduje demineralizację i rozpad twardych tkanek zęba. To właśnie jej zapobieganiem jak również leczeniem jej następstw zajmuje się stomatologia zachowawcza. Próchnica bowiem jest główną przyczyną zniszczenia zębów, a w rezultacie nawet ich utraty.

W ramach stomatologii zachowawczej i estetycznej oferuję wypełnienie ubytków pochodzenia próchnicowego i niepróchnicowego materiałami do wypełnień najnowszej generacji, najczęściej nanohybrydowym materiałem kompozytowym. Różnorodna paleta barw i przezierności tych materiałów pozwala na idealne dopasowanie wypełnienia do rzeczywistego koloru zęba tak, aby odbudowy utraconych tkanek zębów były jak najbardziej naturalne i estetyczne.

 

Oferta w zakresie stomatologii zachowawczej

  • leczenie próchnicy
  • wypełnianie ubytków przyszyjkowych
  • odbudowa złamanych zębów
  • rekonstrukcje zębów na włóknie szklanym
  • szynowanie zębów rozchwianych
  • zmiana kształtu i koloru zębów
  • zamykanie diastemy, czyli przerwy między zębami
  • wybielanie wewnętrzne zęba przebarwionego, martwego

 

Pokrewna stomatologii zachowawczej jest stomatologia estetyczna w zakres której wchodzą zabiegi z różnych dziedzin stomatologii i protetyki, których celem jest uzyskanie pięknego i harmonijnego uśmiechu. Gdy zęby są zniszczone, przebarwione, posiadają liczne wypełnienia lub mają nieładny kształt – możemy wykonać korektę kształtu i koloru poprzez licówki porcelanowe bądź kompozytowe, wkłady i nakłady ceramiczne, czy korony i mosty porcelanowe przy brakach zębowych. W przypadku niezadowalającego pacjenta koloru jego zębów można wykonać ich wybielanie.

Poprawa estetyki naszego uśmiechu wpływa bezpośrednia na nasze dobre samopoczucie i pewność siebie. Każdy przypadek jest indywidualnie konsultowany i wspólnie z pacjentem dobieram najlepsze dla niego rozwiązanie. Prace protetyczne wykonywane są we współpracy z doświadczonymi technikami i renomowanymi laboratoriami protetycznymi.