Wybielanie

Białe, zdrowe zęby i piękny uśmiech to nie raz podstawa dobrego samopoczucia i pewności siebie. Jednakże nie zawsze odcień naszych zębów nas zadowala. Czasem są one naturalnie żółtawe pomimo prawidłowej higieny. Dodatkowo spożywanie barwionych pokarmów, kawa, herbata, palenie tytoniu, czy przyjmowanie niektórych leków powoduje powstawanie trwałych przebarwień naszych zębów. Te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

 

Wybielanie w gabinecie metodą Beyond

Skuteczną metodą rozjaśnienia zębów jest wybielanie w gabinecie dentystycznym. Proponuję Państwu jedną z najlepszych dostępnych na rynku metod wybielania – Beyond. Jest to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło lampy akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie nadwrażliwości. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru razem z przebarwieniami są rozbijane na mniejsze i utleniane. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, a efekt widoczny jest natychmiast i utrzymuje się do 2 lat.

Należy pamiętać, żę wybieleniu nie ulegną korony, mosty, czy wypełnienia. Każdorazowo przed podjęciem decyzji o wybielaniu konsultuję każdy przypadek indywidualnie, dopasowując najlepsze rozwiązanie dla danego pacjenta.

Poza wybielaniem całego uzębienia wykonuję również wybielanie pojedynczych martwych zębów, które ściemniały np. po leczeniu kanałowym. Mogę zaproponować również inne niż Beyond metody wybielania.